Holistik Beslenme Programı

Felsefemiz Çok Basit

Felsefemiz Çok Basit
‘’ DİYET YAPMA… SAĞLIKLI YAŞA ‘’
GELİN SİZİ FABRİKA AYARLARINIZA DÖNDÜRELİM.
Bu program, beslenme, yemek bilimi, günlük aktivite ve bunların sağlığınız ile bağlantısı konusunda, bugüne kadar bildiğiniz her şeyin ötesinde bir bilinçlenmeyi hedeflemektedir.
Ruhen, bedenen, zihnen sağlıklı beslenen insandır.
Program süresince, bir ekiple çalışacağınız için, kendinizi yalnız hissetmeniz, motive olamamanız, gelişmeleri takip edememeniz söz konusu değildir. Bugüne dek denediğiniz ve başarılı olmadığını düşündüğünüz her anıyı bir kenara bırakın. Çünkü hiç biri size özel yapılmamıştı, sürdürülebilir değildi, bu nedenle aslında hayatınızda olmayan şeyleri bıraktığınız anda, her şey eski haline geri döndü.
Siz, devamlı geri dönmesi beklenen bir müşteri oldunuz sadece.
Holistik Beslenme programında başarı kesin. Çünkü diyet programı değil. Ve bizim derdimiz zayıflatmak değil. Sizi her anlamda bedeninizin en doğal ve sağlıklı haline getirmek. Bedeniniz öyle büyük bir mucizedir ki, siz ona gerektiği gibi davranırsanız, o zaten gerekeni yapacaktır. Zayıflamanız gerekiyorsa, kesinlikle zayıflayacaksınız. Kilo almanız gerekiyor ise alacaksınız. Ancak her durumda normal halinize dönecek, tansiyon, şeker, tiroid vb. gibi problemleri hayatınızdan çıkararak yaşayacaksınız.
Bilin ki Sağlıklı Olmak, Hasta Olmamak Hali Değildir. Sağlıklı olmak, güne gülerek başlamak, keyifle sohbet etmek, kendini ve insanları sevmek, hayatın her anından tat almak halidir. Bizimde size önerimiz işte bu
Üstelik siz değiştikçe, çevrenizdeki her şey değişecek. Bazıları sizi örnek alacak, sizinle yaşayan insanlarda bu değişimden etkilenecek, hayatınıza iyi gelmeyen her ne varsa arınacak ve her anlamda mutlu olacaksınız.
ANAHEDEFİMİZ KİLO KAYBI DEĞİL. BUNA RAĞMEN, TOPLUMUMUZDA YANLIŞ BESLENME YAYGINLAŞTIĞI İÇİN, YOĞUN ŞEKİLDE YAĞ ORANIMIZ YÜKSEK. BU NEDENLE PROGRAMA BAŞAYANLAR, ÖNCELİKLE HIZLA KİLO VERİYOR.
Bizim için önemli olan, SAĞLIKLI ve SÜRDÜRÜLEBİLİR bir sistemi, yaşamınız boyunca hayatınıza adapte etmek. Pazartesi başlayıp, Salı günü biten diyetler, bir ay boyunca aç kalıp gördüğünüz her şeyi yemek istediğiniz acıtıcı ve sürdürülemez programlar, evinizde hatta Türkiye’de olmayan gıdalarla verilmiş garip tarifler olmayacak bu programda. Her şey sizin istediğiniz gibi olacak. Biz sadece doğru bildiğiniz yanlışları, eğitimlerle onaracağız.
‘’ GASTRONOMİSSFİT MODELİ HOLİSTİK BESLENME’’
Buzdolabınızı açtığınızda, ister İstanbul’da, ister Antakya’da, ister Rize’de olun, beslenmenize uygun her şeyi bulabileceğiniz bir sistem kurduk. Bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek niyetimiz. Kendi üstümüzde yıllarca deneyimlediğimiz, bizimle çalışmak isteyen danışanlarımız ile pekiştirdiğimiz bu sistem İnsana dair.
Neden mi?
ÖNCELİKLE SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KİŞİYE ÖZEL OLDUĞU İÇİN
Sağlıklı beslenme programı kesinlikle, diyet programı değildir. Aç kalmanıza neden olmaz. Sevmediğiniz ya da adını dahi duymadığınız şeyleri hayatınıza sokmaya çalışmaz. Asla devam edemeyeceğiniz, hayatınıza, sosyal yaşantınıza ve damak tadınıza uymayan reçeteler önermez.
Bizim için önemli olan sizsiniz. Deneyimlerimizi, sizin hayatınıza uygun hale getiriyoruz. Zaman, zaman ortada buluşmayı isteyebiliriz ancak çoğunlukla size yakın tarafta kalacağız.
Burada öncelikle, bedeninizi tanımakla işe başlıyoruz. Aslında vücudumuzun çalışma sistemini öğrendikten sonra, öyle mucizevi şeylere ihtiyacımız olmadığını göreceksiniz.
Sindirim sistemimiz, bağışıklık sistemimiz, kas ve yağ yapımız nasıl çalışır? Genetik haritamız bize neler söyler? Bazı şeyler neden doğru şekilde çalışmaz ve nasıl onarabiliriz? Ezbere rejimlerle bir yerlere varmak mümkün değil. Bu 7 aylık bir bebeğe 40 beden pantolon giydirmekle aynı. Bedenimizi, yaratılışımızın esaslarını doğru anlamak ve ona uygun şekilde yaşamaya başlamak.
Program, sadece sizin hayatınıza, alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre, tamamen kişisel olarak düzenlenmektedir. Herkese aynı tarz bir diyet reçetesi hazırlayıp, sadece oranları değiştirerek başarılı ve sürdürülebilir bir program yaratmak, yönetmek mümkün değildir.
Çok farklı ve sağlıklı beslenme önerilerinden, size en uygun karışımın hazırlandığı bir mutfak olarak düşünebilirsiniz ‘’ GastronomisFit Modeli Holistik Beslenme ’’ Programını.
İçinde sadece gıdaların değil, siz, çevreniz, yaşam biçiminiz, tercihleriniz, vücudumuzun çalışma biçiminin bir bileşkesi aslında.
Bildiğiniz, duyduğunuz birçok şeyin, basit şekilde, ama kaynakçaları ile aktarıldığı, bedeninizi yeniden keşfedip, doğru şekilde çalışması için baştan programladığımız bir çalışma.
Sağlıklı yaşam programı, zayıflama amaçlı değildir. Beslenme biçiminizin düzene girmesi, daha doğru öğretilerle yemek yapmayı öğrenmek, günlük hayatınızın da doğru beslenme, pişirme, spor yapma ya da hareketliliğinizin artması, uyuma ve sosyal hayat dengenizi, alışkanlıklarınızı bozmadan yeniden kurmayı hedeflemektedir. Gıdalar, vücudumuzu besleyen yakıttır, doğru şekilde alınmasını ve aynı zamanda yakılmasını sağlamak bizim işimiz.
Amacımız, size hazır balık sunmak değil, avlanmayı öğretmek. Bu program ile birlikte, alışkanlıklarınızı ve keyif aldığınız hayat stilini bozmadan, sağlıklı hale getirmeyi hedefliyoruz.

TÜM DETAYLARI, ÖMÜR BOYU SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEKİLDE, SİZE GÖRE PLANLANIYORUZ.
İşte, hepimiz için en önemli nokta bu.
Sizden tek istediğimiz, değişime hazır olduğunuzdan emin olmanız ve program kurallarına uymanız. Bunun dışında, program sırasında, sizi hiç yalnız bırakmadan, motivasyonunuzu her zaman ayakta tutacağız. Aklınıza takılan her soru, mutlaka cevabını bulacak. Değişiklik yapmamız gerektiğinde, anında buna uyum sağlayarak programınızı yeniden düzenleyeceğiz.
ÖNEMLİ OLAN SİZSİNİZ VE HEDEFİNİZ.
Program Detayları
1. Bedenimizin Değişmez Ve Muhteşem İşleyişini Birlikte Yeniden Keşfedeceğiz.
2. Öncelikle Sizinle Sohbet Ederek, İhtiyaçlarınızı Ve Günlük Yaşantınızdaki Alışkanlıklarınıza Göre, Birlikte Yürümemiz Gereken Yolu Belirleyeceğiz. Ulaşacağımız Hedeften Çok, Gideceğimiz Yol Önemli Bizim İçin, Yolumuz Doğru Olmadığı Takdirde, Hedefe Ulaşamayız, Biliyoruz.
3. Yaşamınız İle İlgili Detaylar, Beslenme Alışkanlıklarınız, Günlük Programınız, Sosyal Yaşantınız, Hobileriniz, Hoşlandıklarınız Ve Hoşlanmadıklarınız, Var İse Kullandığınız İlaçlar, İletişimde Olduğunuz Doktorunuz Tamamının Detaylarını Alıyoruz.
4. Çalışmak İstediğiniz Bir Diyetisyeniniz Ve Özel Bir Programınız Var İse, Onunla çalışıyoruz.
5. Yapılan Tetkikler Sonucu Çıkan Sonuçlara Göre, Sizin Hayatınıza, Yetişme Tarzınıza, Yaşadığınız Bölgeye Sadık Kalarak Beslenme Biçiminize Uyan, Tamamen Size Özel Bir Menü Hazırlıyoruz. İçinde, Kebapta, Hünkâr Beğendide Olan.
6. Bunu Yapmadan Önce, Sizden Bir Gıda Listesi Yapmanızı İstiyoruz. Olmazsa Olmaz, Olursa Olsun, Olsa da Olur Olmasa da Olur, Asla Olmaz.
7. Menü Detaylarını Sizinle Paylaşıp Onayınızı Alıyoruz. Gerekirse, Değiştiriyoruz.
8. O Menüleri, Günlük Hayatınızda Nasıl Uygulayabileceğinizi, Pişirme Tekniklerini, Sosyal Hayatınızı Etkilemeden Keyifle Dışarıda Yemek Yeme Kurallarını Birlikte Öğreniyoruz.
9. Bu Menüler Sabit Değil, Sadece Örnek Olacak. Öyle Bir Sistem Kuracağız Ki Dolabınızda Ne Varsa Onlarla Yemek Yapabileceksiniz. İnceliklerini, Doğruları, Doğrudan Öğreneceksiniz.
10. Evinize Gelip, Sağlıklı Olmayan Ve Program İçinde Kullanmamanız Gereken, Tüm Gıda Ve Türevlerinizi Sizinle Birlikte Mutfağınızdan Çıkaracağız. Sürdürülebilirlik Evinizde Başlar. ( Neden? Nasıl? Niçin? Detaylı Olarak Anlatarak )
11. Birlikte Alışverişe Çıkıyoruz. Ve Mutfağınızda Bulunması Gereken Gıda Ve Türevlerini, Birlikte Alıyoruz. Bu Arada, Alışverişten Başlaması Gereken Mutfak Organizasyonu Eğitimimize Başlıyoruz. Nasıl Porsiyonlama yapacağız? Daha İlk Adımda Öğreniyoruz. Yemek Yapmakla Değil, Alışveriş İle Başlar Biz De En Baştan Başlıyoruz.
12. Bu Aşamada, Yemek Pişirme Teknikleri, Mutfak Organizasyonu, Gıdaların Kullanımı, Etkileşimi, Saklama Koşulları Ve Kullanım Detaylarını Kapsayan Bir Eğitim Veriyoruz. Size Ve Evinizde Size Yemek Pişirme Ve Alışveriş Konusunda Yardım Eden Herkese. Değişim Bir Bütün Olmalı.
13. Haftada 2 Gün Sizinle, Size Uygun Olan Koşullarda Yürüyüş Yaparak Başlıyoruz Spor Programımıza, Sohbet Ederek Ve Keyifle. Çalıştığınız Özel Bir Salon Ya Da Program Var İse, Onların Detaylarını Sizin Programınıza Uygun Hale Getiriyoruz. Ve Günlük Olarak Takip Ediyoruz.
14. Gelişiminize ve size uygun sporlara bakarak, özel eğitmen ile çalışmaya başlayıp, başlamayacağınıza birlikte karar veriyoruz. Bu Süreçte Hedefimiz, Hem Sizi Rahatlatmak, Hem De Alışkanlıklarınızı Olumlu Yönde Değiştirmek.
15. Gün İçinde, Uyuma Ve Uyanma Saatlerinize Göre, Vücudunuzun Diline Göre, Yemeklerinizin Saatlerini Günlük Olarak Ayarlıyoruz. Gerektiğinde, Günlük Menü Değişiklikleri Yapıyoruz.
16. Yemeğinizi Dışarıda Yemeniz Gerektiğinde, Bizimle Paylaşmanızı İstiyor Ve Gideceğiniz Yer, Neresi Olursa Olsun, Size Özel Menü Hazırlanmasını Sağlıyoruz. Sosyal Hayatınızı Bozmadan, Sağlıklı Yaşam Yoluna Devam Etmeniz Çok Önemli.
17. Sizinle Dışarıda Yemek Yiyoruz. Herhangi Bir Yerde Yemek Yemeniz Gerektiğinde Yapacağınız Seçimler Çok Önemli. Biz Hiçbir Şeyi Şansa Bırakmıyoruz.
18. Gelişiminizi, Günlük Ve Detaylı Olarak Takip Ediyoruz Ve Sizinle Aynı Zamanda Var İse Doktorunuz İle Paylaşıyoruz.
19. Uyandığınız Andan, Uyuduğunuz Ana Kadar, Yedikleriniz, Yaptığınız Aktivitelere Göre, Gerekirse Anlık Düzenlemeler Yaparak, Vücudunuz İçin Gerekli Enerji Miktarını Düşürmeden Anlık Olarak Ayarlama Yapıyoruz.
20. Tüm Bu Detayları Kapsayan, Örnek Tarifler, Yemek Pişirme Teknikleri, Saklama Koşulları Size Özel Programın Yer Aldığı Kitapçığınız Hep Yanınızda Olacak Merak Etmeyin. Yeterli Gelmediğinde Bir Telefon Uzaklığındayız.

Değişim Başlamaya Görsün, Güzel Olana Erişmek Göz Açıp Kapamak Kadar Kısa Sürer. Yeter Ki İsteyin Ve Kendinizi Bize Emanet Edin.