Lotus Ekibi

 

Gastronomiss, 2006 yılında bir hayal ile başladı. 22 yaşından beri edindiği, tüm yaşanmışlıkları,  eğitimleri, tecrübeleri aktarma derdinde olan, genç bir kadının hayaliydi bu. Gastronomiss, Lotus çiçeğinin kendisiydi onun için. Ve o çiçeğe konan herkes şifa bulmalıydı. Gerçek ve temiz,  en doğru kaynaktan. Yeşim Kaya kurucusu olduğu bu sistemin içine, en doğru insanları almayı hedefleyerek ilerledi. Çünkü her bilgi, en doğru kaynaktan alındığında değerlidir. Ve en bilgin kişi, doğrusunu bileni bulan ve bilgiyi ondan alandır. Bu nedenle, lotus çiçeğinin her dalı için konusunda uzman, insan sağlığına ve yaşamına saygılı, bir kaç yıllık öğretime değil, ömür boyu eğitime ve öğrenmeye kendini adamış insanların peşine düştü. Yıllar süren bu yolculuğun ardından, çiçeğin her dalında, kendi konusunda uzman olmanın yanı sıra, insani değerleri üst düzeyde takım arkadaşları hayatına girdi. İnsan genetiği, ruhu, beslenmesi, düşüncesi, davranışları ve eğitimi konusunda ekibin her oyuncusu alanında dürüstlük ve bilgileri ile anılan kişiler oldu. Sistemin, Holistik bir yapıya ulaşması, tam da bu anda aslında kendi kendine oluştu. İnsana dair her şey, yaşadığımız evren ile uyumlanması ve bütünlüğü önümüzdeki ışık oldu. Holistik sağlık, beslenme, düşünme kısaca bu felsefenin içinde ne varsa, Lotus çiçeğinin çevresine bir bir sıralandı.

Holistik kelimesi, Yunanca’da “bütün” anlamını taşıyan “holos” kökeninden gelir. Holos aynı zamanda ingilizcede ki anlamı da “bütün” olan “whole” kelimesinin de kökeni olmuştur. Bedenin hücresinden, evrenin sonsuzluğuna dek,  bir bütün içinde var olmanın ve uyumlanma felsefesinin bir anlatımıdır.

Holistik, yaşadığımız evrenin, bedenimizin ve evrende bizimle birlikte yaşayan her şeyin uyumu ve bu uyumun mükemmelliğidir.

Aslında sistemsel olarak, evrenin tüm bilgilerine sahibiz. DNA dizilimimizde yazılı kodların sonsuzluğu bu anlatımın en güzel özeti.

Zaman, zaman, bir şeyler isteriz ve oluverir. Holistik Düşünce aslında,  evrendeki her şeyin,  bütünün parçası olduğunu ve aslında hepimizin tek bir sistem olduğunu anlatır. Sesimiz duyulur, evren çalışır, istekler olur. Evrene ve Çevremize aynı şekilde ve değerde mesaj vermemizin gerekliliği işte buradadır.

Varolan her birim, diğerleriyle ilişki, iletişim ve etkileşim içinde bulunur. Diğerlerini etkileme, değiştirme ve yönlendirme gücüne (imkânına) sahiptir. Dokunmak istediğiniz her yere, dokunmak istediğiniz her şeye ulaşmanız mümkün.

Hücremize nelerin kodlu olduğunu bilebilsek herhalde şaşardık. Ama onu canlı tutmanın sırları elimizde.  Aminoasitlerimize gözümüz gibi bakarak.

Doğanın şifalarını ellerimizle uzanıp tutabiliriz, daldaki yemiş, topraktaki baharlarla, güneşin enerjisi ile aydınlanmış her şeyle beslenerek fabrika ayarlarımıza dönebiliriz.

Duygularımızı ve düşüncelerimizi, yine doğal olan ile kendi bedenimiz, ruhumuz ile çözebiliriz. Üzüntümüzü, kaygımızı doğaya bırakıp arınabiliriz.

Tüm sistemin bir oluşu, üreyişi, dağılışı var. Neyi, ne zaman, nerede, niçin ve nasıl kullanacağımızı doğa bize söyler zaten. Peki Ülkemizin Doğa Haritası Nedir? Biliyor muyuz ?

Bize söylenenleri yapmak değil, doğal beslenip doğaya yakın kalmaktır aslolan. Diyet, doğru beslenmeyi anlatır. Ama bizler diyeti bambaşka şekilde alır kullanırız. Habire olumsuza dönen döngülerin içinde kayboluruz. Ama aslında nedir işin doğrusu. Diyet Yapmadan Sağlıkla Yaşamak mı?

Bedenimizin yaratılırken aslında neyi nasıl yapması gerektiği görsel olarakta ifade edilmiştir. Üst bedenimizde her tür organımız yer alırken, alt kısmı yürümek için inşa edilmiştir. Bir adımda 200 kasımız çalışırken, neden oturmayı tercih ederiz?

Eğitimin, öğrenmenin sonu yok. Beyin bilgiye her zaman aç. O zaman öncelikle kendimizi geliştirmekle başlamalıyız işe. Her konuda eğitim ve öğretimle desteklemeye bir ömür devam edecek alt yapıyı ancak böyle oluşturabiliriz.

Ruhumuzun kıvrımları, içinde neler olup bittiğini keşfetmenin yolu onu iyi tanımak. Ruhu, bedeni, kalbi besleyerek ayakta kalmak. Her daim dengede olmak.

“YAŞAM HAREKETTİR” yaradılış sırrımız hareket etmek üzere kurgulanmıştır.

İYİ HAREKET,  İnsan fizyolojisine uygun olarak yapılan dengeli, ortama ve değişen koşullara, sağlığa uygun, aktif ve devamlılığı olan, koordineli, belli bir zaman diliminde gerçekleştirilen bütüncül bir harekettir.

 

Biz bir bütünün parçasıyız. Evrenin tüm şifreleri benliğimizde saklı. Varoluşumuza saygı duymanın en iyi yolu ise, ona iyi bakmak.  Doğayla, yaşadığımız evrenle uyum içinde yaşamak. Var olan her şeye, en az kendimiz kadar saygı duymak. En küçükten, en büyüğe kadar .… Yaratılmış her şeyin, sistem için gerekli olduğunu bilmek ve gereken değeri vermek. Sizlere şifa olmak için çalıştığımız süre  boyunca, Dna dizilimimizden, hücre yapımıza, bedenimizin ve doğanın işleyişinden, ruhumuzun derinliklerine kadar bizi sağlıklı ve mutlu kılacak her konuyu tek tek inceleyeceğiz.

Bu harika enerjinin herkese şifa olması dileklerimiz ile.

Yrd. Doç. Dr. Türker Bıyıklı

Spor Bilimleri Uzmanı-Medical Fitness Uzmanı

Gülferi Yıldırım

Psikoloji ve Nörobilim Uzmanı

Yeşim Kaya

Menü Kreatörü-Master Chef

Dyt. Ebru Piroğlu Durgut

Beslenme ve Diyet Uzmanı

Kadir Yıldız

Spor Ve Holistik Pilates Eğitmeni

Yeşim Aştı

Kişisel Gelişim Koçu

Betül Arım

Psikolog/Psikolojik Danışman-Yaşam ve Öğrenci Koçu

Prof. Dr. Ümit Zeybek

Moleküler Tıp / Genetik Yapı

Göksu Günay Öğüt

Spiritüel Koç

AYÇA KAŞIKÇI

Bütünsel ve Fonksiyonel Beslenme Uzmanı

Derya Kaya

İletişim Uzmanı-TRT Spikeri

İş Ortaklarımız

Betül Arım

Çocukluğumuzda bize “eğer istersen yapamayacağın, başaramayacağın hiçbirşey yok... sana güveniyorum... seni destekliyorum... seni çok se [...]

Arkopharma Fitoterapi Partnerimiz

Fitoterapi Konusunda Firmamız , Arkopharma Türkiye Ekibi. http://www.arkopharma.com/ [...]

Medical Park Ankara

http://www.medicalpark.com.tr/ankara Tüm Medikal İhtiyaçlarımızda Danışman Ortağımız, Medical Park Ankara. En İyilerden Oluşan Sağlık [...]

Bizimle Çalışın!