Extra Life MD Ömür Boyu Sağlıklı Yaşam Programı

 

 

Extra Life MD Programı, farklı uzman ve danışmanların katılımı ile oluşturulmuş, hayat standartlarınızı olumlu yönde değiştirmeye ve doğru alışkanlıklar kazanarak, kişisel gereksinimlerinizi,  sosyal yaşamınıza ve alışkanlıklarınıza uyumlu olarak sürdürülebilir hale getirmeye odaklanmıştır.

“Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence, ruhça ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir.”

Biz ekip olarak bunu biraz daha detaylandırmak istiyoruz. Sağlık, Ruh, beden, zihin beslenmesidir. Kişi entelektüel ve sosyal olarak bu durumu desteklediğinde, Sağlıklı, mutlu ve keyifli bir yaşam sürer. Var olan hayatı boyunca “ Konforlu Yaşayarak “ yaş alır.

Unutmayalım ki, Çocuklarımıza Bırakacağımız En Büyük Miras Sağlığımızdır.

Program süresince, multi disiplinlere sahip bir ekiple çalışacağınız için, kendinizi yalnız hissetmeniz, motive olamamanız, gelişmeleri takip edememeniz söz konusu değildir. Bugüne dek denediğiniz ve başarılı olmadığını düşündüğünüz her anıyı bir kenara bırakın. Bu hayatınızın hangi alanında olursa olsun.

Çünkü hiç biri size özel yapılmamıştı, sürdürülebilir değildi, bu nedenle aslında hayatınızda olmayan şeyleri bıraktığınız anda, her şey eski haline geri döndü. Hedeflerinize ulaşmak için gerekli ve yeterli motivasyona sahip değildiniz ya da gerekli detay bilgiler size özel olarak yorumlanmamış, farklı bağlantıların birbirini nasıl etkilediği ve tüm bunların hayatınıza nasıl yansıdığı konusunda ayrıntıya girilmemişti.

Bütünsel olarak ele alınmayan sistemler, başarısız olmaya mahkûmdur ne yazık ki. Çünkü insanoğlu kendi içinde ve yaşadığı evren bağlamında bütündür ve aynı zamanda bütünün parçasıdır. İster bir işte başarı hedefi, ister daha pozitif bir hayat yaşama isteği, ister daha iyi bir insan olmak ya da fiziksel bir takım değişimler istesin, bunların tamamı yine diğer etkilerle birlikte ele alınmalı ve çözümlenmelidir. Herkes için farklı bir algoritma ile.

Eğer bütün bunlar yapılmaz ise, her tür çözüm arayışınızda, Siz, devamlı geri dönmesi beklenen bir müşteri olursunuz sadece…

Biz, Size Birlikte “YOL” a çıkmayı, her yönden, en iyi anlamda, değişmeyi ve dönüşmeyi teklif ediyoruz.

Extra Life MD, tüm disiplinlerin bir arada çalıştığı ve gelmiş geçmiş tüm sistemleri bir arada kullanan multi disiplin, kişinin her anlamda olumlu ve kendini mutlu hissedeceği şekilde yol almasını sağlayan, herkesin katılabileceği, bir  “ Ömür Boyu Sağlıklı Yaşam “ programıdır.

Her şeyi Holistik yani “Bütüncül” olarak ele alır.

Holistik Beslenme sistemi, bütüncül yaklaşım ile Ruh, beden ve zihnin beslenmesini bir arada ele alır. Bu nedenle, başarı kaçınılmazdır. Önemli olan tüm sistemlerin nasıl çalıştığını ve birbirleri ile uyumunu keşfetmektir. Extra Life MD, sadece bir diyet, ruhsal gelişim, kişisel gelişim ya da egzersiz programı değildir. Bunların tamamını ve daha fazlasını kapsar.

Sizi her anlamda,  en doğal ve sağlıklı halinize yani “ Fabrika Ayarlarınıza”  Geri Döndürmeyi hedefler.  Bedeniniz öyle büyük bir mucizedir ki, siz ona gerektiği gibi davranırsanız, o zaten gerekeni yapacaktır. Zayıflamanız gerekiyorsa, kesinlikle zayıflayacaksınız.  Kilo almanız gerekiyor ise,  alacaksınız. Sinir sisteminiz, hayat dengeniz, hedefe odaklanma becerileriniz kısaca hayat ile bağınız ve yaşama sevinciniz bambaşka bir boyuta doğru yön değiştirecek.

Maddi varlığınız, her durumda en doğal haline dönerken (tansiyon, şeker, tiroid  vb. gibi  problemleri hayatınızdan çıkararak keyifle yaşayacaksınız) Manevi dünyanız pozitif yönde gelişecek ve değişecek.

Üstelik siz değiştikçe, çevrenizdeki her şey değişecek. Bazıları sizi örnek alacak, sizinle yaşayan insanlarda bu değişimden etkilenecek, hayatınıza iyi gelmeyen her ne varsa arınacak ve her anlamda mutlu olacaksınız. 

Bizim için önemli olan, SAĞLIKLI ve SÜRDÜRÜLEBİLİR bir sistemi, yaşamınız boyunca hayatınıza adapte etmek. Pazartesi başlayıp, Salı günü biten diyetler, bir ay boyunca aç kalıp gördüğünüz her şeyi yemek istediğiniz acıtıcı ve sürdürülemez programlar, evinizde hatta Türkiye’de olmayan gıdalarla verilmiş garip tarifler olmayacak bu programda.

Ruhsal gelişim hedefleriniz için başlangıç noktalarınız, gelişim adımlarınız ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillenecek, hem genel bildirimler, hem özel eğitimlerle kendinizi tanımanız ve yol almanız için farklı yönergeler her an hayatınızda olacak.

Zihninizin derinlikleri, sistemin nasıl çalıştığı, komutlar, algoritma içinizdeki evrenin gizemi bir anda çözülecek, sorunların kaynağına inip onlarla baş etmeyi öğreneceğiz.

Beslenmenin üç adımını birlikte kontrol edebilmek ve “ Hayatımızdaki Dengeyi Bulmak” için,  Ruh, Beden ve Zihin denklemini doğru şekilde tanımlamamız ve çözmemiz gerektiğininin bilincindeyiz.

Ruhumuz, bedenimiz ve zihnimiz için gerekli eğitim, meditasyon, video ve destek programlarla dengenizi bulmak, hayata pozitif bakmak, andan zevk almanın önemi, hayal kurmak ve onlara ulaşmak için gerekli adımlar ve bunun gibi daha çok farklı konularla bütünsel dengemizi “Extra Life MD”ile keşfedeceğiz. Ve bu yolculuk çok hoşunuza gidecek.

Ruhumuz iyi olduğunda bedenimize, bedenimiz iyi olduğunda ruhumuza nasıl etki eder, zihnimizi nasıl programlayabilir ve aktif halde bu dengeleri birbirleri ile nasıl uyumlu hale getirebiliriz, kendimizi madden ve manen tam olarak keşfedip, istediğimiz yönde nasıl değiştirebiliriz? İşte tüm bu sorulara birlikte cevap bulacak ve birlikte gelişeceğiz.

Her şey sizin istediğiniz gibi olacak. Biz sadece doğru bildiğiniz yanlışları, eğitimlerle onaracağız. Konsültasyon ile başlayan programımızda öncelikle sizi keşfetmekle işe başlayacağız. Size özel beslenme programınız hazırlanacak. Her hafta, konusunda uzman kişilerden,  alışverişten, organizasyona, mikro, makro besinlerden, bağırsağın, beynin çalışma prensiplerine, mindfulness temelli denge aşamalarında, kişisel gelişim, egzersiz, yoga, feng shui, gıdaların detaylarından, ilaç ve hastalık oluşumlarına kadar farklı konularda uzmanlarından eğitimler alarak birbiri ile bağlantılı “Bütünsel Dünyanızı” keşfedeceksiniz.

Dilediğiniz Eğitmenlerin, farklı eğitimlerine özel olarak katılmak ve onlarla ayrıca çalışmak isterseniz size özel programlarla ayrıca devam edebilirsiniz. Anlaşmalı Tıp kuruluşlarımız, hekimlerimiz, ayurveda, homeopati , fitoterapi konularında uzmanlarımız gerektiğinde sizlere destek olacak.

Amacımız ezbere ya da size uymayan herhangi bir sisteme bağımlı kalarak beslenme ya da kişisel gelişim konularında uygulama yapmanız değil, içselleştirip doğruları öğrenerek, popüler kültürün yönlendirdiği yere değil, kendi yolunuza yönelmeniz. Kendi istediğiniz ile bu doğruları hayatınızın her anına ve çevrenize yansıtarak sürdürebilir hale getirmeniz.

Buzdolabınızı açtığınızda, ister İstanbul’da, ister Antakya’da, ister Rize’de olun,  beslenmenize uygun her şeyi bulabileceğiniz bir sistem kurduk. Nerede olursanız olun katılabileceğiniz egzersiz programınız, kendinizi geliştirmek adına ihtiyacınız olan bilgiler, eğitimler, meditasyonlar hepsi her an sizinle. Çok seyahat etmeniz, gece geç uyumanız, farklı saatlerde çalışmanız hiç önemli değil. Çünkü bu sistem

SİZE ÖZEL ve TAMAMEN SİZİN İÇİN DÜZENLENECEK…

EXTRA LIFE MD programı, devam edemeyeceğiniz, hayatınıza, düşünce ve ruh dengenize,  sosyal yaşantınıza ve damak tadınıza uymayan hiçbir reçeteyi hiçbir disiplinde size önermez.

Bizim için önemli olan sizsiniz. Deneyimlerimizi, sizin hayatınıza uygun hale getiriyoruz. Zaman, zaman ortada buluşmayı isteyebiliriz,  ancak çoğunlukla size yakın tarafta kalacağız.

Burada öncelikle, “BEDEN” imizi tanımakla işe başlıyoruz. Aslında vücudumuzun çalışma sistemini öğrendikten sonra, öyle mucizevi şeylere ihtiyacımız olmadığını göreceksiniz.

  1. Adım gıdalarla BESLENME

 Sindirim sistemimiz, bağışıklık sistemimiz, kas ve yağ yapımız nasıl çalışır? Genetik haritamız bize neler söyler? Ruhsal dengemiz ya da zihinsel dengemiz bozulduğunda bedenimizde neler olur? Bazı şeyler neden doğru şekilde çalışmaz ve nasıl onarabiliriz? Bütüncül yaklaşım nedir? Ezbere rejimlerle bir yerlere varmak mümkün değil. Bu 7 aylık bir bebeğe,  40 beden pantolon giydirmekle aynı. Bedenimizi, yaratılışımızın esaslarını doğru anlamak ve ona uygun şekilde yaşamaya başlamak dışında bir şey yapmayacağız. Beslenmenin ruhumuza ve zihnimize olan yansımasını keşfedeceğiz ve sisteme uygun davranmayı öğreneceğiz. Ağzımıza attığımız her lokmanın, ruhumuza, bedenimize, zihnimize etkisini öğrendikçe çok daha bilinçli seçimler yapmaya başlayacağız.

  1. Adım Ruhumuzun Beslenmesi

Hayata bakış açımız, insanlarla ilişkilerimiz inançlarımız, düşünce biçimimiz, sevme hatta nefret etme şeklimiz… Ruhumuz bizden uzağa koşarsa geride kalışımız ya da tam tersi halde içine düştüğümüz karamsar hallerimiz. Dengeli bir ruh için gerekli tüm besinler… Ve ruh dengeli olduğunda, bedene verdiği olumlu enerji ve maddi yansımaları… ( Gülferi ve Ayça bu bölüm için desteğinizi bekliyorum.  )

  1. Adım Zihnimizin Beslenmesi

Bedenimizin yöneticisi beynimiz… Peki, orada neler oluyor? O mu bizi yönetir? Biz mi onu yönlendiririz? Hayal kurmaktan ne zaman vazgeçtik? Hayaller nasıl gerçeğe döner? Düşünerek kendimize neler yapabiliriz? ( Gülferi bu bölüm için desteğini bekliyorum   )

 Program, genel bilgilendirme ve eğitimlerin yanı sıra,  sizin hayatınıza, alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre,  tamamen kişisel olarak düzenlenmektedir.

EXTRA LIFE MD programını, çok farklı ve sağlıklı beslenme önerilerinden, size en uygun karışımın hazırlandığı,  bir mutfak olarak düşünebilirsiniz 

İçinde bütünlüğünüz ve hayati dengeniz için gerekli tüm gıdaların, siz, çevreniz, yaşam biçiminiz, tercihleriniz, vücudunuz, zihniniz ve ruhunuzun çalışma biçiminin bir bileşkesi aslında.

Bütüncül olarak sağlıklı beslenmenin temel adımları ile işe başlayacağız.

HAYATIMIZDAKİ DENGEYİ BULUP, KEYİFLE YAŞ ALACAĞIZ.

Bildiğiniz, duyduğunuz birçok şeyin, basit şekilde, ama kaynakçaları ile aktarıldığı, bedeninizi, zihninizi, ruhunuzu ve bütünün dengesinin önemini yeniden keşfedip, doğru şekilde çalışması için baştan programladığımız bir çalışma yapacağız birlikte.

Sağlıklı yaşam programı,  zayıflama amaçlı değildir. Beslenme biçiminizin düzene girmesi, daha doğru öğretilerle yemek yapmayı öğrenmek, günlük hayatınızın da doğru beslenme, pişirme, egzersiz yapma ya da hareketliliğinizin artması, uyuma ve sosyal hayat dengeniz, derin düşünme ve daha birçok konuda hayat kalitenizi yükseltmeyi hedefler.

 Gıdalar, vücudumuzu besleyen yakıttır,  doğru şekilde alınmasını ve aynı zamanda yakılmasını sağlamak bizim işimiz. Aynı anda, ruhumuzu ve zihnimizi besleyerek bütüncül bir dengeyi kurmayı başarmak, hedefimiz.

Amacımız, size hazır balık sunmak değil, avlanmayı öğretmek. Bu program ile birlikte, alışkanlıklarınızı ve keyif aldığınız hayat stilini bozmadan, eğitimler ve farklı bakış açıları ile  Kendinizi “ Duymayı “ “Dinlemeyi” “Yönetmeyi” kısaca sizi en iyi tanıyacak kişinin, yani sizin Doktorunuz olmasını hedefliyoruz.

Tüm Detayları, Ömür Boyu Sürdürülebilir Şekilde, Size Göre Planlanıyoruz.

İşte,  hepimiz için en önemli nokta bu.

Sizden tek istediğimiz, değişime hazır olduğunuzdan emin olmanız ve program kurallarına uymanız. Bunun dışında, program sırasında, sizi hiç yalnız bırakmadan, motivasyonunuzu her zaman ayakta tutacağız.  Aklınıza takılan her soru,  mutlaka cevabını bulacak.  Değişiklik yapmamız gerektiğinde, anında buna uyum sağlayarak programınızı yeniden düzenleyeceğiz.

EXTRA LİFE MD İŞLEYİŞ

Program, kişi, kamu, kurum ya da kuruluşların tamamı ile çalışmaya müsait, farklı konularda devamlı ve bağlantılı eğitimle verebilen, farklı disiplinlerin bir arada ve uyumla çalıştığı, bütüncel yaklaşım felsefesine uygun olarak, insan doğasına en uygun şekilde, Sağlıklı Yaşam felsefesini ele almış en kapsamlı sistemdir. Hayatına katkıda bulunmak, bilgilenmek, hayatında değişim yaratmak isteyen her yaş ve her durumda kişinin katılımına müsaittir. Tüm disiplinler, Ruh, beden ve zihin dengesini ele alarak, uzun vadeli bir çok eğitimi On  line olarak verecek, aynı zamanda eğtim videoları ile desteklenmesi sağlanacaktır.

Program

  1. Beslenme Programları
  2. Egzersiz Programları
  3. Ruhsal Gelişim Programları
  4. Zihinsel Gelişim Programları olarak üç bölümde ele alınacaktır.

Sistem belli paket programlar oluşturularak, her yeni başlayan gruba, katılımcı sayısı ne olursa olsun aynı şekilde ve planlı olarak ulaşmayı hedeflemektedir. Katılımcı sayısının yoğunluğu arttığı takdirde, sistem aynı zamanda ticari olarak gelir elde etmeye başlayacaktır. Doğru bilgilerle, geniş kapsamda insan profiline ulaşmak, doktorlar ile iletişim kurularak, hastalıklara özel sistemler yaratmak, programın gelişen aşamalarında kurumlara, okullara özel sistemler düzenlemek hedeflenmiştir.

Extra Life MD programı öncelikle “Diyetisyen”, “Kişisel Gelişim Uzmanları” “Hastaneler” ve “Özel Muayenehanesi olan Doktorlara” aynı zamanda Franchise vermeyi hedeflemektedir.

Programın paket hale gelebilmesi için, eğitmenlerin 1. Seviyeden başlayarak, haftada 1 saat olacak şekilde, ileri seviyelere kadar,  öncelikle altı haftalık eğitim planlarını belirlemeleri ve ortak data oluşturmaları gerekmektedir.

Aynı zamanda, 1 ila 5 dakikalık, kısa videolar hazırlanarak, Sosyal medya hesaplarından ve whatsapp ten danışanlara ulaşılması ve motivasyon desteği saplanması hedeflenmektedir. Eğitmenleri tanıtmak amacıyla, Programların kısa tanıtım videoları çekilerek Sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır.

Sistem, danışanlara günlük olarak  Whatsapp ten duyurular yapmayı hedeflemektedir. “ Günün Sözü” GününMeditasyonu” “GününMottosu “ Günün Menüsü” gibi. Whatsapp grubu sohbete açık olmayack sadece eğitmenler tarafından yönetilecektir.

Sistem paketlerini, dileyen hastaneler ile paylaşmayı hedeflemektedir.

Sistem, kişiler ile yapılan tekli görüşmeler ve beslenme programlarının hazırlanması ile başlamaktadır.

İlk Detoks ya da Başlangıç programı 6 hafta olarak planlanmıştır. Altı hafta sonunda 2. Aşama olarak, Alışkanlıkların oturması ve Sürdürülebilir Hale Gelmesi İçin Devam Programları Planlanmaktadır.  Diğer aşamalarda danışanlar gelişmeleri doğrultusunda diledikleri farklı paketleri alabilirler.

Tüm bu aşamalarda katılımcılardan gelen istekler doğrultusunda, eğitmenlerin birlikte alacağı kararlar ile değişiklikler yapılabilir.

Her hafta, her eğitmen ile katılımcının aktif olarak görüşebilmesi ve eğitmenlerin tanınması ve interaktif iletişim kurabilmesi amacı ile, uygun bulunan online program aracılığı ie  1 saat tüm program katılımcılarına, önceden belirlenmiş ve açıklanmış genel bilgileri içeren eğitimler yapılması  programın en can alıcı özelliğidir. Günlük haftalık ve altı haftalık periyod da katılımcılar aktif olarak sistemin içinde kalarak devamlı bilgilendirilecektir.

 

 

  1. Beslenme programı konsültasyon sonrası kişiye özel olarak hazırlanacak ve günlük olarak takip edilecektir. Kişiye özel menüler ve eğitimlerle desteklenecektir. İzleme ve program Yeşim Kaya, Ebru Piroğlu Eğitimler, Ayça Kaşıkçı, Ebru Piroğlu, Yeşim Kaya
  2. Egzersiz Programları, kişilerin durumlarına göre farklı aşamalarda kolay orta ve zor olarak sınıflandırılmış görsel eğitim programları hazırlanacaktır. İsteyen danışanlar ayrıca özel eğitimlere devam edebilecek şekilde eğitimlerde programda yer alacaktır. Yeşim Aşti, Ayça Kaşıkçı
  3. Ruhsal Gelişim ve Zihinsel Gelişim Programları öncelikle bütünsel bağlamda kolay seviyeden başlayarak, detaylı konuları içerecek şekilde düzenlenecek ve kişiler istekleri doğrultusunda tercih ettikleri eğitimler konusunda özel olarak ders alabileceklerdir.